İşçi ve İşveren Uyuşmazlıkları, İş Kazaları ve İş Sözleşmeleriİş Hukuku

İşçi ve İşveren Uyuşmazlıkları, İş Kazaları ve İş Sözleşmeleriİş Hukuku

Çalışan ve İşveren Uyuşmazlıkları

Çalışanlar ile İşverenler arasında meydana gelen hukuki ihtilaflar, sendika ve toplu iş sözleşmesinden kaynaklı sorunlar, işçilik alacakları, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla mesai ve fark ücretleri, iş kazasından doğan tazminat talepleri gibi konularda hukuki destek hizmeti veriyoruz.

Çalışan Avukatlığı

İŞÇİLİK ALACAKLARI VE İŞ KAZASI DAVALARI

4857 Sayılı İş Kanunu’nun 1.maddesinde kanunun amacı olarak işverenler ile bir iş sözleşmesine dayanarak çalıştırılan işçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamına ilişkin hak ve sorumluluklarını düzenlemektir denmektedir. Bu kapsamda başta 4857 Sayılı İş Kanunu’ndan doğan çalışan (işçi) ile işveren arasında doğan ihtilafların çözümünde alanında kıdemli avukatlarımızdan hukuki destek alabilirsiniz. Bir iş sözleşmesine dayanarak çalışan gerçek kişiye işçi, işçi çalıştıran gerçek veya tüzel kişiye yahut tüzel kişiliği olmayan kurum ve kuruluşlara işveren, işçi ile işveren arasında kurulan ilişkiye iş ilişkisi denilmektedir. Bu bağlamda iş ilişkileri arasında doğa bilecek sorunların en hızlı şekilde çözümü büromuzda gerçekleştirilmektedir.

İş Kanunu’na göre iş ilişkisinde dil, ırk, renk, cinsiyet, engellilik, siyasal düşünce, felsefî inanç, din ve mezhep ve benzeri sebeplere dayalı ayrım yapılamaz. İşveren, esaslı sebepler olmadıkça tam süreli çalışan işçi karşısında kısmî süreli işçiye, belirsiz süreli çalışan işçi karşısında belirli süreli çalışan işçiye farklı işlem yapamaz.

orjinlegal hukuk bürosu başta işçilik alacakları taleplerinin kanuna uygun bir şekilde ödenmesini sağlamak için büyük çaba sarf eder. Özellikle İş Kanunu’nun 24.maddesine dayalı haklı fesh işlemlerinin yürütülmesi ve bu maddeye dayalı tazminat taleplerinin tahsili konusunda titizlikle hareke ederiz. İşçinin ödenmemiş maaş ücretleri, hak edilen fazla mesai alacakları, yıllık izin ücretleri, ihbar tazminatı, kıdem tazminatı gibi hakların teminini sağlamak için hukuki girişimlerde bulunmak büromuzca icra edilmektedir.  işyerinde olası meydana gelen iş kazalarına dayalı tazminat talepleri, bu bağlamda maluliyete ilişkin zararların giderilmesi, olası vefatlı iş kazalarında yakınları tarafından talep edilen destek tazminatları gibi taleplerde dikkatli bir şekilde yürütülmektedir.

İşveren Avukatlığı

HUKUKİ ALT YAPIYI OLUŞTURABİLMEK

İş Kanunu’na göre işverenin kanundan doğan birçok yükümlülüğü bulunmaktadır. Uyuşmazlıkların birçoğunun yükümlülüklerinin yerine getirilmemesi veya ihmal edilmesi sebeplerine dayanılmaktadır. orjinhukuk bürosu işverenler üzerindeki kanuni yükümlülüklere uygun hareket edebilmelerini kolaylaştırmakta, risklerin ise mümkün olduğunca en aza indirgenmesini sağlamaktadır.

Özellikle işçiler arasında imzalanacak sözleşmelerin titizlikle hazırlanması, bordroların usulüne uygun düzenlenmesi ve bu konularda hukuki desteğin verilmesi büromuzca çok önem arz etmektedir. Ayrıca işyerinde meydana gelebilecek iş kazalarının önüne geçilebilmesi için gerekli hazırlıkların yapılması,  gerektiğinde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda uzmanlarla istişare halinde olunması, işverene mali mesuliyet sorumluluk sigortası yaptırılması konusunda danışmanlık verilmesi orjinlegal’in hizmetlerinden bazılarıdır.

Bize Ulaşın

Adres
Mustafa Kemal Cad. Hukukçular Towers. no:66B D.62 Kartal/İstanbul
e-mail
info@orjin-legal.com
Telefon
0 216 550 97 33
Çalışma Saatleri
Pzt-Cum: 09.00 – 18.00

sıkça sorulan sorular

What to expect from the first meeting with your solicitor?

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment. Sed faucibus turpis in eu mi bibendum neque egestas congue. Nullam non nisi est sit amet facilisis magna. Risus commodo viverra maecenas accumsan lacus vel facilisis. In est ante in nibh mauris. Bibendum enim facilisis gravida neque convallis. Tellus pellentesque eu tincidunt tortor aliquam. Ultrices eros in cursus turpis massa. Vestibulum mattis ullamcorper velit sed ullamcorper morbi tincidunt. Arcu dictum varius duis at consectetur lorem donec massa. Sem nulla pharetra diam sit amet nisl. Auctor neque vitae tempus quam pellentesque nec nam. In hac habitasse platea dictumst vestibulum rhoncus est pellentesque elit. Risus ultricies tristique nulla aliquet.

The divorce process: filing the paperwork and timescales

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway heading towards a streamlined cloud solution. User generated content in real-time will have multiple touchpoints for offshoring. Tristique senectus et netus et malesuada fames ac. Turpis egestas pretium aenean pharetra magna. Pellentesque elit eget gravida cum sociis natoque. Euismod elementum nisi quis eleifend quam adipiscing. Ullamcorper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat. Viverra vitae congue eu consequat ac. Porttitor massa id neque aliquam vestibulum morbi blandit cursus. Eget mauris pharetra et ultrices neque ornare aenean.

Making arrangements for children and family finances

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close the loop on focusing solely on the bottom line. Elit ullamcorper dignissim cras tincidunt lobortis feugiat. In tellus integer feugiat scelerisque varius morbi. Malesuada bibendum arcu vitae elementum curabitur vitae nunc sed velit. Volutpat consequat mauris nunc congue nisi vitae suscipit tellus mauris. Nulla facilisi nullam vehicula ipsum. Quis enim lobortis scelerisque fermentum dui. Egestas pretium aenean pharetra magna ac placerat vestibulum. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada.

orjinlegal ile şimdi iletişime geçinBizleri arayın e-mail gönderin ya da mesaj bırakın

Notunuzu iletin geri dönüş sağlayalım

  https://orjin-legal.com/wp-content/uploads/2021/04/ol_1-e1619556811677-320x80.png
  Hukukçular Towers No:66B Kat:9 Daire:62 Kartal/İstanbul
  0 216 550 97 33
  info@orjin-legal.com

  Bizleri takip edin:

  RANDEVU ALIN

  orjinlegal avukatlık ve danışmanlık bürosu. Bu sitede yer alan içerik ve bilgileri izin alınmadan yayınlanamaz ve paylaşılamaz.

  Copyright © orjin-legal 2021